top of page

Uvodna napomena

Introductory remark

https://answering-islam.org/Quran/Contra/qb000.html

 

 

 

 

Svrha ovog popisa je upravo dokumentiranje razlika između Biblije i Kur'ana, a to "samo po sebi" ne ukazuje koja je istina. Na najvažnije pitanje kako prepoznati koja je knjiga istinita Božja riječ morat će se odgovoriti, ali o njoj će se raspravljati na drugim stranicama ove web stranice. Ali činjenica da Kur'an tvrdi da potvrđuje ranije objave, iako im je u suprotnosti u mnogim važnim, ali i manje važnim stvarima, već je pokazatelj da je nešto u Kur'anu zaista pošlo po zlu.

Mnogo je slučajeva u kojima Kur'an uči o ljudima ili događajima zabilježenima u Bibliji, ali daje netočne podatke o njima, bilo o mjestima, datumima ili drugim nedosljednostima.

Ovaj dio popisa proturječnosti je ipak važan, jer Kur'an izričito tvrdi da potvrđuje ranije objave, a ovaj popis pokazuje da im Kur'an zaista proturječi.

 

Musliman je odgovor od strane Randy Desmond
Datum: pon, 23. rujna 1996 11:51:28 PDT

Gornji argument pretpostavlja da su neka otkrivenja spomenuta u Kur'anu, koja su primili neki od ranijih poslanika, u Bibliji u netaknutom i nepromijenjenom obliku. To nije tako. Na primjer, Kur'an spominje Indžil (Evanđelje) kao objavu danu Isusu (mir neka je s njim), ali Biblija ne sadrži "Isusovo evanđelje". Ono što sadrži su evanđelja prema Mateju, Marku, Luki i Ivanu.

Pa kako se može reći da je Kur'an u suprotnosti s ranijom objavom sadržanom u Bibliji ako nemamo takvu objavu s kojom bismo je mogli usporediti? Međutim, ono što možemo učiniti jest pretražiti dokumente, poput Biblije, koja su izvedena djela izvornih otkrića, i vidjeti kako se ona uspoređuje. Ako tada nađemo "kontradikcije", nije li moguće da te "kontradikcije" mogu biti od onih koji su sami sastavili izvedena djela, a ne iz Kur'ana?

Što se tiče optužbi za netočne podatke u vezi s povijesnim događajima, zanimljivo je primijetiti da se u Kur'anu eqyptian-tiranin iz kojeg je Mojsije (mir neka je) morao isporučiti Izraelce zvao Fir'aun. Obratite pažnju na izrazito 'n' na kraju imena. "Pa, ispostavilo se da Herodot, rani grčki povjesničar (440. pne.), Komentira vođe Egipćana u svoje vrijeme i prije njegova vremena kao Fir'aun (a ne faraon).

To je jedan primjer vrlo točnih podataka, a dok prolazimo kroz ove web stranice, vidjet ćemo, ako Bog da, da svi predloženi upitni povijesni podaci u Kur'anu zapravo nisu upitni, ali zapravo prilično točni.

Informacije su u vezi s egipatskim vladarom dobivene iz "Osnove muslimanskog vjerovanja" Garyja Milera u izdanju Odjela za islamske poslove, Odjela premijera, Kuala Lumpur, Malezija.

 

O autentičnosti Biblije i posebno Evanđelja raspravlja se drugdje na ovom web mjestu. Znam za tajanstveno "Isusovo evanđelje" o kojem muslimani neprestano govore. Ali postoji ni najmanje trunke dokaza da je takvo evanđelje ikad postojalo. Suprotno tome, kanonska Evanđelja jasno su potvrđena kao dokumenti iz prvog stoljeća. Argumentiranje na temelju nečega što za svoje postojanje nema dokaza vrlo je slabo.

Pa, Biblija ne tvrdi da je u skladu s Kur'anom. Kur'an tvrdi da se slaže s ranijim objavama i sramota je Kur'ana što se te dogovorene objave jednostavno nigdje ne mogu naći. I vrlo je jasno da je Biblija danas ista kao Biblija u Muhamedovo vrijeme. Imamo kompletne kopije Novog zavjeta datirane 250 godina prije Muhammeda. Kako to da se Kur'an ne slaže s onim s čime izričito tvrdi da se slaže? Nigdje se ne govori o nedostupnim kršćanskim spisima. Uvijek govori o svetim spisima koji su S KRŠćanima. A to su očito iste kao danas. Pokažite mi bilo kakve suprotne dokaze.

"Faraon" nije ime već samo egipatska riječ / naslov za "kralj". Ali budući da ionako ne govorim o "Faraonu" nasuprot "Fir'aunu", nisam siguran u čemu je poanta. Bilo da je Muhammedovo ime transliterirano Muhammad, Mohammed ili Mahomet, što sam sve vidio u raznim knjigama, prilično je nebitno. Pitanje je što se o njemu izvještava. Mogli su jednostavno postojati različite transliteracije na različitim jezicima. Ili čak na isti jezik kao i s "Muhammad" na engleskom.

 

I Randy opet odgovara:

Prvotna je izjava bila da "samo dokumentira razlike između Biblije i Kur'ana, a to" samo po sebi "ne ukazuje koja je istina. ... Ali činjenica da Kur'an tvrdi da potvrđuje ranija otkrića iako im je u suprotnosti ... "

Pa sam se tome pozabavio u svom odgovoru. Istakao sam da Kur'an spominje da postoji objava dana Isusu (mir neka je s njim) koja se zove Injil (Evanđelje). Biblija toga nema. Dakle, kad kažete da je Kur'an u suprotnosti s ranijim objavljivanjem, moram se zapitati kako bi Kur'an mogao proturječiti tome ako Injil u Bibliji nema ni onako kako je izvorno objavljeno?

A kad se kaže da Isusovo evanđelje nije postojalo, pogrešno je u odnosu na ono što su Matejeva evanđelja, Marko, Luka i Ivan. Oni su Isusova evanđelja prema Mateju, Marku, Luki i Ivanu, zar ne?

Poanta spominjanja Fir'auna i Pharoaha ilustrira da je možda Kur'an precizniji u povijesnim podacima, iako se možda ne uklapa u ono što mislimo da su točni podaci. Navedimo još jedan primjer da ilustriramo poantu da je Kur'an možda mnogo precizniji izvor za povijesne podatke od drugih izvora. Gdje je počivalište Noina barka? Planina Ararat, prema Bibliji. Planina Judi, prema Kur'anu. Gdje je pronađena? Planina Judi. Pretražite mrežu Noine barke i o tome možete pronaći više informacija.

Da bi se saželo ono što je predloženo i na što je odgovoreno, izvorne izjave na ovoj stranici dovode u pitanje Kur'anovu usklađenost s ranijim objavama. Tada je istaknuto da se otkrića spomenuta u Kur'anu možda čak i ne nalaze u Bibliji, a ako su bila u Bibliji, možda su promijenjena u izvornom obliku - stoga bi se razlog pojavio u kontradikcijama. Još jedna od izvornih izjava je da Kur'an daje netočne podatke o povijesnim događajima. No izjava nije podržana (pretpostavlja se, međutim, da će se pokušati podržati ove točke na drugim web stranicama na ovom mjestu). Stoga su navedena dva primjera koji odražavaju točnost podataka Kur'ana s obzirom na povijesne nalaze.

 

Hm, pa, pronašao sam tri reference o Noinoj barci.Tko najviše laže?
[ "Muslimanska" podvala? ], [ "Kršćanska" podvala? ] i [ kršćansko poricanje ] ... Imam dojam da se zasad želim prikloniti trećoj poziciji.

 

Povratak na indeks

Posljednje uređivanje: 23. rujna 1996

bottom of page